Direktori Staf Akademik | FAKULTI PERTANIAN
» JABATAN » Jabatan Sains Tanaman » Direktori Staf Akademik

Direktori Staf Akademik

KETUA JABATAN


Mahmud Tengku Muda Mohamed (Prof. Dr.)

Email: mtmm@upm.edu.my

Tel: +603-8947 4823 Faks: +603-8940 8445

Kepakaran: Hortikultur Pascatuai

Google scholar


PROFESOR

Abdul Shukor Juraimi (Prof. Dr.)

Email: ashukur@upm.edu.my

Tel: +603-8947 4940  Faks: +603-8940 8445

Kepakaran: Sains Rumpai dan Pengurusan Turf

Google scholar




Ghizan Saleh (Prof. Dr.)

Kepakaran: Pembiakbakaan dan Genetik Tumbuhan

Tel: +603-8947 4820 Faks: +603-8940 8445

Email: ghizan@upm.edu.my

Kepakaran: Pembiakbakaan dan Genetik Tumbuhan

Google scholar


Mohd Fauzi Ramlan (Prof. Dato' Dr.)

Kepakaran: Fisiologi Tumbuhan

Email: fauzi@upm.edu.my

Tel: +603-8947 4824 Faks: +603-8940 8445

Email: fauzi@upm.edu.my

Google scholar



Mohd Rafii Yusop (Prof. Dr.)

Kepakaran: Pembiakbakaan dan Genetik Tumbuhan

Tel: +603-8947 4825 Faks: +603-8940 8445

Email: mrafii@upm.edu.my

Google scholar

 


Mohd Razi Ismail (Prof. Dr.)

Kepakaran: Fisiologi Tumbuhan

Email: razi@upm.edu.my

Tel: +603-8947 4826 Faks: +603-8940 8445

Email: razi@upm.edu.my

Google scholar




Adam Puteh (Prof. Dr.)

Kepakaran: Teknologi Biji Benih

Tel: +603-8947 4920 Faks: +603-8940 8445

Email: adam@upm.edu.my

Google scholar

 



Uma Rani Sinniah (Prof  Dr.)

Kepakaran: Teknologi Biji Benih

Tel: +603-8947 4839 Faks: +603-8940 8445

Email: umarani@upm.edu.my

Google scholar


 

PROFESOR MADYA


Hawa ZE Jaafar (Prof. Madya Dr.)

Kepakaran: Fisiologi Tumbuhan Persekitaran

Tel: +603-8947 4821 Faks: +603-8940 8445

Email: hawazej@upm.edu.my

Google scholar




Phebe Ding (Prof. Madya Dr.) 

Kepakaran: Bioteknologi Pertanian

Tel: +603-8947 4829 Faks: +603-8940 8445

Email: phebe@upm.edu.my

Google scholar

 

 


Thohirah Lee Abdullah (Prof. Madya Dr.)

Kepakaran: Hortikultur

Email: thohirah@upm.edu.my

Tel: +603-8947 4838 Faks: +603-8940 8445

Email: thohirah@upm.edu.my

Google scholar

 


Yahya Awang (Prof. Madya Dr.)

Kepakaran: Hortikultur

Tel: +603-8947 4841 Faks: +603-8940 8445

Email: yahya_awg@upm.edu.my

Google scholar

 


Zulkefly Sulaiman (Prof. Madya Dr.)

Kepakaran: Agronomi

Tel: +603-8947 4818 Faks: +603-8940 8445

Email: zulkefly@upm.edu.my

Google scholar



Siti Zaharah Sakimin (Prof Madya Dr.)

Kepakaran: Pomologi

Tel: +603-8947 4941 Faks: +603-8940 8445

Email: szaharah@upm.edu.my

Google scholar


PENSYARAH


Azizah Misran (Dr.)

Kepakaran: Biokimia Lepastuai

Tel: +603-8947 4998 Faks: +603-8940 8445

Email: azizahm@upm.edu.my

Google scholar

 

Martini Mohammad Yusof (Dr.)

Kepakaran: Pengeluaran Tanaman dan Sistem Tanaman

Tel: +603-8947 4948 Faks: +603-8940 8445

Email: martinimy@upm.edu.my

Google scholar



Mohd Firdaus Ismail (Dr.)

Kepakaran: Botani Pertanian

Tel: +603-8947 4965 Faks: +603-8940 8445

Email: mohd.firdaus@upm.edu.my

Google scholar

 



Muhammad Saiful Ahmad Hamdani (Dr.)

Kepakaran: Sains Rumpai

Tel: +603-8947 4987 Faks: +603-8940 8445

Email: s_ahmad@upm.edu.my

Google scholar



Puteri Edaroyati Megat Wahab (Dr.)

Kepakaran: Fisiologi Tumbuhan

Tel: +603-8947 4830 Faks: +603-8940 8445

Email: putri@upm.edu.my

Google scholar

 


Mohd. Hakiman Mansor (Dr.)

Kepakaran: Hortikultur/Tisu kultur

Tel: +603-8947 4903 Fax: +603-8940 8440

Email: mhakiman@upm.edu.my

Google scholar

 

 

Shairul Izan Ramlee (Dr.)

Kepakaran: Pembiakbakaan Tumbuhan dan Genetik

Tel: +603-8947 4832 Faks: +603-8940 8445

Email: shairul@upm.edu.my

Google scholar

 

 

Juju Nakasha Jaafar (Dr.)

Kepakaran: Hortikultur Fitokimia

Tel: +603-8947 4822   Faks: +603-8940 8445

Email: jujunakasha@upm.edu.my

Google scholar

 

 

Mashitah Jusoh (Dr.)

Kepakaran: Biometri

Tel: +603-8947 4831 Faks: +603-8940 8445

Email: mashitahj@upm.edu.my

Google scholar

 

Muhammad Nazmin Yaapar (Dr.)

Kepakaran: Pengeluaran Padi  (Fisiologi)

Tel: 03-8947 4833 Faks: +603-8943 5973

Email: muhdnazmin@upm.edu.my 

Google scholar

Muhamad Hazim Nazli (Dr.)

Kepakaran: Agronomi

Tel: 03-8947 4827 Faks: +603-8943 5973

Email: m_hazim@upm.edu.my

Google scholar

 


TUTOR


Nur Fauzana Mohd Kasim (Cuti Belajar)

Kepakaran: Tisu Kultur / Florikultur

Tel : +03-8947 4833 Faks: +603-8940 8445

Email: n_fauzana@upm.edu.my

Google scholar


Sarah Baharudin (Cuti Belajar)

Kepakaran: Hortikultur Landskap

Tel: +603-8947 4985 Faks: +603-8940 8445

E-mail: sarahbaharudin@upm.edu.my

Google scholar







 

 

Kemaskini:: 07/12/2018 [shairul]

PERKONGSIAN MEDIA

FAKULTI PERTANIAN
Universiti Putra Malaysia
43400 UPM Serdang
Selangor Darul Ehsan
+603-9769 4802
+603-8940 8319
B1566134605