Direktori Staf Akademik | FAKULTI PERTANIAN
» JABATAN » Jabatan Perlindungan Tumbuhan » Direktori Staf Akademik

Direktori Staf Akademik

KETUA JABATAN

   
 
Prof. Madya Dr. Norida Mazlan
Kepakaran: Penilaian Risiko Racun Perosak,
                   Sokongan Keputusan dalam Pengurusan Perosak
Tel: +603-9769 4894
Emel: noridamz@upm.edu.my
Laman Web: [Google Scholar][ResearchGate]
 
   

PROFESOR

   
 
Prof. Dr. Wong Mui Yun
Kepakaran: Patologi Tumbuhan, Bioteknologi
Tel: +603-9769 4852
Emel: muiyun@upm.edu.my
Laman Web: [Google Scholar][ResearchGate]
 
   

PROFESOR MADYA

   
 
Prof. Madya Dr. Hafidzi Mohd Noor
Kepakaran: Perosak Vertebrat
Tel: +603-9769 4844
Emel: hafidzi@upm.edu.my
Laman Web: [Google Scholar][ResearchGate]
 
   
 
Prof. Madya Ts. Dr. Nur Azura Adam
Kepakaran: Taksonomi Serangga
Tel: +603-9769 4848/4922
Emel: nur_azura@upm.edu.my
Laman Web: [Google Scholar][ResearchGate]
 
   
 
Prof. Madya Dr. Ganesan Vadamalai
Kepakaran: Patologi Tumbuhan (Virologi)
Tel: +603-9769 4922 
Emel: ganesanv@upm.edu.my
Laman Web: [Google Scholar][ResearchGate]
 
   
    
Prof. Madya Dr. Khairulmazmi Ahmad 
Kepakaran: Patologi Tumbuhan
Tel: +603-9769 4850
Emel: khairulmazmi@upm.edu.my
Laman Web: [Google Scholar][ResearchGate]
 
   
 
Prof. Madya Dr. Lau Wei Hong
Kepakaran: Patologi Serangga dan Molikul
Tel: +603-9769 4847
Emel: lauweih@upm.edu.my
Laman Web: [Google Scholar][ResearchGate]
 
   
Prof. Madya Dr. Nusaibah Syd Ali
Kepakaran: Patologi Tumbuhan, Metabolomiks
Tel: +603-9769 4999
Emel: nusaibah@upm.edu.my
Laman Web: [Google Scholar][ResearchGate]
 
   

PENSYARAH KANAN

   
 
Dr. Siti Izera Ismail
Kepakaran: Patologi Tumbuhan (Mikologi)
Tel: +603-9769 4851
Emel: izera@upm.edu.my
Laman Web: [Google Scholar][ResearchGate]
 
   
 
Dr. Sumaiyah Abdullah
Kepakaran: Bioteknologi Cendawan
Tel: +603-9769 4854 
Emel: sumaiyah@upm.edu.my
Laman Web: [Google Scholar][ResearchGate]
 
   
 
Ts. Dr. Dzarifah Mohamed Zulperi
Kepakaran: Patologi Tumbuhan
Tel: +603-9769 4812
Emeldzarifah@upm.edu.my
Laman Web: [Google Scholar][ResearchGate]
 
   
     
Dr. Mohd As'wad Abdul Wahab 
Kepakaran: Patologi Tumbuhan
Tel: +603-9769 4950
Emel: mohdaswad@upm.edu.my
Laman Web: [Google Scholar][ResearchGate]
 
   
 
Ts. Dr. Norhayu Asib
Kepakaran: Toksikologi Serangga
Tel: +603-9769 4952
Emel: norhayuasib@upm.edu.my
Laman Web: [Google Scholar][ResearchGate]
 
   
 
Dr. Syari Jamian
Kepakaran: Entomologi
Tel: +603-9769 4912
Emel: syari@upm.edu.my
Laman Web: [Google Scholar][ResearchGate]
 
   
 
Dr. Anis Syahirah Mokhtar 
Kepakaran: Entomologi
Tel: +603-9769 4834
Emel: anissyahirah@upm.edu.my
Laman Web: [Google Scholar][ResearchGate]
 
   
 
Dr. Norsazilawati Saad
Kepakaran: Patologi Tumbuhan (Virologi)
Tel: +603-9769 4912 
Emel: norsazilawati@upm.edu.my
Laman Web: [Google Scholar][ResearchGate]
 
   
 
Dr. Wan Mohd Hafezul Wan Abdul Ghani
Kepakaran: Entomologi Gunaan
Tel: -
Emel: wanhafezul@upm.edu.my
Laman Web: [Google Scholar][ResearchGate]
 
   

Kemaskini:: 04/10/2022 [safari]

PERKONGSIAN MEDIA

FAKULTI PERTANIAN
Universiti Putra Malaysia
43400 UPM Serdang
Selangor Darul Ehsan
+603-9769 4802
+603-9769 4004
BVLcBA4~